ДОЛАЗНА МОБИЛНОСТ ИНОСТРАНИХ СТУДЕНАТА
ЗАШТО БЕОГРАД?
Београд, престоница Србије, је лоцирана у самом срцу Европе, и до ње се лако може стићи авионом (сат – сат и по удаљености од већине европских престионица), колима, возом или аутобусом. Са популацијом од око 1,5 милиона становника лежи на ушћу две велике реке – Дунава и Саве. Историја Београда датира још од 700. године пре нове ере, преко келтског, римског и отоманског периода до данашњег савременог доба. Данас је то модеран град Југоисточне Европе – центар културе, спорта и бизниса. Један је од најсигурнијих градова у Европи, са умереном континенталном климом. Популаран по својој динамици и енергији, посебно је атрактиван младим људима јер нуди широк спектар културних, спортских и забавних догађаја 7 дана у недељи.
ЗАШТО УНИВЕРЗИТЕТ У БЕОГРАДУ?
Универзитет у Београду је један од најстаријих универзитета у Југоисточној Европи (основан још 1808. године). Данас је, такође, један од највећих универзитета у Европи, са више од 100 хиљада студената и 4 хиљаде професора распоређених на 31 факултет и 12 истраживачких ценатара. Према Шангајској листи један је од 4 најбоље рангирана универзитета у Централној и Источној Европи.
ЗАШТО ЕКОНОМСКИ ФАКУЛТЕТ?
Економски факултет је основан још 1937. године. Данас је модерна високошколска установа са дугом традицијом и циљем да произведе висококвалитетно знање, вештине и истраживања у области економије, пословног управљања и статистике. Са преко 7 хиљада студената и 120 професора, лоциран у самом центру града, један је од највећих факултета у склопу Универзитета у Београду. Поред дуге традиције, унапређеног наставног програма и висококвалитетног наставног кадра, наш факултет је јединствен и из следећих разлога:
- Једина високошколска установа која нуди програм основних студија у области економије и финансија / бизниса и менаџмента уз могућност стицања 2 дипломе – Универзитета у Лондону (факултет носилац Лондонска школа економије и политичких наука) и Универзитета у Београду (Економски факултет);
- Јединствени међународни мастер програм у области квантитативних финансија;
- ACCA акредитација студијског програма (једина институција у Југоисточној Европи која поседује ту акредитацију);
- Члан EFMD;
- Обезбеђена пракса у великом броју компанија у 88 земаља као и у преко 400 компанија у Србији;
- Start-Up центар – бизнис центар који обезбеђује помоћ студентима које желе да своје идеје претворе у одрживе бизнисе;
- Сарадња са преко 100 универзитета широм света.
КОЈИ ПРЕДМЕТИ СУ ДОСТУПНИ СТУДЕНТИМА НА РАЗМЕНИ?
Студијски програми на Економском факултету Универзитета у Београду су креирани у складу са принципима Болоњске декларације. Студенти на размени се могу одлучити за неки од предмета са међународних основних и мастер програма, у потпуности доступних на енглеском језику (предавања, литература, испити).
Такође, студентима на размени су на располагању и предмети у склопу домаћих програма. У том случају не постоји могућност похађања наставе на енглеском језику, али су књиге, испити и индивидуалне консултације са предметним професором на енглеском језику.
КАКО СЕ ПРИЈАВИТИ?
Студенти који долазе преко Erasmus+ програма се пријављују преко MobiON платформе Универзитета у Београду.
Студенти који долазе преко CEEPUS мреже пријављују се преко CEEPUS платформе.
Процедура пријаве за студенте који не долазе преко Еrasmus+ програма: кандидати (укључујући CEEPUS студенте) треба да попуне и пошаљу пријавни формулар заједно са Уговором о учењу (Learning agreement) и другим потребним документима на адресу: international.office@ekof.bg.ac.rs.
Потребна документа:
- Пријавни формулар
- Уговор о учењу
- Потврда о положеним испитима са матичног факултета
- CV
- Писмо номинације од стране матичног факултета (образац)
- Мотивационо писмо
Детаљне информације и календар академске године су доступне у EKOF FACTSHEET 2023-24.
За све додатне информације можете контактирати нашу Канцеларију за међународну сарадњу: international.office@ekof.bg.ac.rs.
ФИНАНСИРАЊЕ И КОРИСНИ ЛИНКОВИ
ИСКУСТВА СТУДЕНАТА НА РАЗМЕНИ
Anna Yakovleva, Russia
I came to study at the University of Belgrade in the spring semester 2016/17. For the study I chose three subjects: marketing channels, business marketing
Andreas
It was a pleasure for me to get to know many people from different countries in Belgrade by the Erasmus Student’s Network. There were only a few exchange students at the Faculty of Economics during my semester, but that did not matter to me. Because of that situation
Venneisha Myers, Jamaica
I remember my first day on Economics
Jiří Lysák, Czech Republic
I spent 5 months doing an exchange at the Faculty of Economics in Belgrade and I was excited about it. Thanks to the local ESN organistaion